W formule video-konferencji przy użyciu platformy Zoom.

Skierowany do terapeutów, psychologów, trenerów i coachów, uzdrowicieli oraz osób, które się chcą nimi zostać.

OBECNIE TRWAJĄ ZAPISY NA TRENING, KTÓRY ROZPOCZNIE SIĘ PO WIELKANOCY   

Trening prezentuje kompleksową koncepcję terapii stworzoną przez dr. Granta McFetridge’a wraz z narzędziami do pracy własnej i skutecznej pomocy klientom. Psychobiologia subkomórkowa to nowa metoda oparta na latach studiów i badań w dziedzinie psychologii, terapii i biologii. Prace te rozwinęły znany psychologii związek między problemami emocjonalnym czy zaburzeniami funkcjonowania a silnym negatywnym bodźcem (zwanym traumą) z wczesnych okresów rozwoju. Dowodzą, że na rozwój psychiki, emocjonalności i świadomości bezpośrednio wpływają urazy z przeszłości, które ciało przechowuje i odtwarza w podobnych kontekstach w tu i teraz, co znacząco wpływa na funkcjonowanie i ogólną jakość życia.

Jak się zapisać

Aby zapisać się i zakwalifikować się na szkolenie, należy podjąć kilka kroków:

Przed Treningiem u Agaty byłam pasjonatką pracy terapeutycznej z ludźmi, ale wciąż poszukiwałam optymalnej metody, która dawałaby natychmiastowe efekty. Te, które już znałam i stosowałam rozwiązywały problemy tylko powierzchownie. Na co dzień tkwiłam w rzeczywistości korporacyjnej i chociaż planowałam odejście wciąż odwlekałam to w czasie. Tak trafiłam do Agaty i kiedy poznałam skuteczność Psychobiologii Subkomórkowej, decyzja o podjęciu treningu pojawiła się u mnie natychmiast. Liczyłam na otrzymanie skutecznych narzędzi i wiedzy potrzebnej do pracy z klientami, ale otrzymałam znacznie więcej. Podczas treningu przeszłam całkowitą transformację siebie. Stałam się znacznie silniejsza, spokojniejsza i pewna tego, że pomoc terapeutyczna jest nie tylko moją pasją, ale moją życiową drogą. To, co najbardziej mnie zaskoczyło, to moja całkowita zmiana podejścia do zmian w życiu, zdecydowana redukcja negatywnych przekonań i odczuwalna poprawa jakości życia. Trening u Agaty jest wymagający, jednak warto podjąć to wyzwanie, gdyż sposób prowadzenia przez Agatę, narzędzia, ćwiczenia i sesje z superwizją w pełni przygotowują do samodzielnej pracy. Zdecydowanie polecam osobom, które chcą pomagać skutecznie – zarówno sobie jak i innym.”

Jola Hamerlik, Certyfikowana Terapeutka ISPS, właścicielka Atelier Przemian

“Po wysłuchaniu wykładu Granta i zapoznaniu się z jego książkami zdecydowałam się na ten trening ponieważ Grant przedstawił zupełnie inne, szybsze i nieznane mi dotąd podejście, sposób pracy z traumą co mogło mi pomóc w pracy terapeutycznej. Ale to, co było decydujące, intrygujące to wizja, że można za pomocą tej metody poprawić znacząco jakość życia. I to był świetny wybór.
Kurs był dla mnie odkryciem, dostarczył mi innego, głębszego wglądu w życie i jego trudności i dał szybki sposób na ich zmianę. Zmieniło się moje postrzeganie, zaczęłam doświadczać większej radości, lekkości, swobody, wewnętrznej ciszy, przyjemności bycia i poczucia przepływu bez wysiłku i myślenia o tym i ten proces trwa.
Praca z Agatą podczas kursu jest przyjemnością, jest kompetentna, pomocna i zawsze można na nią liczyć. Kurs polecam terapeutom, którzy chcą poszerzyć warsztat pracy i wszystkim, którym zależy na własnym rozwoju, poszerzeniu świadomości i podniesieniu jakości życia.”

Krystyna Luzar, certyfikowana terapeutka ISPS

“Zdecydowanie polecam trening z Agatą, który pozwolił mi przerobić wiele traum i własnych ograniczeń (też takich z których nie zdawałam sobie sprawy, a wpływały na moje życie), można powiedzieć, żerozwinął moje skrzydła. Czuję, że podczas kursu przeszłam taką osobistą transformację i otrzymałam pełen komplet narzędzi do pracy zarówno z klientami jak i ze sobą. Takie trochę “przed” i “po”.
Zdecydowanie wzrosło moje poczucie spokoju, pogodzenie ze sobą i światem, zadowolenie z siebie i życia, radość, lekkość i pokój. Czuję, że mam odpowiednią i bardzo skuteczną metodę do pracy z klientami, jak i ze sobą i że jestem na właściwej ścieżce. Trening poleciłabym zwłaszcza dla osób pracujących/chcących pracować z klientami, gdyż narzędzia jakie się otrzymuje są konkretne i bardzo skuteczne.”

Katarzyna Blicharska, certyfikowana terapeutka ISPS

Inwestycja

Pierwszy ok 4-miesięczny moduł TERAPEUTA TRAUMY: 2400 €,

drugi (6 tygodni) TERAPEUTA STANÓW SZCZYTOWYCH: 800 €.

komplementarny zestaw narzędzi do efektywnej pracy własnej i z klientami w dziedzinie szeroko rozumianej rozwoju osobistego i terapii

oba moduły to w sumie około 20 tygodni zajęć (plus przerwy na święta i na egzaminy). Spotkania 2 lub 3 razy w tygodniu. I moduł to ok 110h, II to ok 40h zajęć.

formuła video-konferencji przez zoom, z wykorzystaniem materiałów audiowizualnych

trening przygotowuje do certyfikacji co otwiera dalsze ścieżki rozwoju w ISPS

mała grupa 8-10 osobowa, proces grupowy i indywidualny kontakt z prowadzącą

superwizowane sesje w ramach grupy oraz z klientami z zewnątrz

praktyka w sesjach wymiennych pomiędzy uczestnikami

możliwość uczestnictwa tylko w module I, aby wykorzystywać wiedzę dla siebie i w sesjach wymiennych z innymi uczestnikami treningu albo dla wsparcia pracy innymi metodami.

MODUŁ I: TERAPEUTA TRAUMY. TEORIA I PRAKTYKA

2Obejmuje materiał zwany terapią traumy oraz praktykę. Koncentruje się na intensywnej nauce teorii, która jest następnie stosowana w wymiennych sesjach pomiędzy uczestnikami, a później również z klientami z zewnątrz . W połączeniu z wiedzą zawartą w podręczniku, stanowi to kompleksową metodologią do skutecznej autoterapii i rozwoju osobistego. Osoby, które chcą uczestniczyć w drugiej części szkolenia i zostać certyfikowanym terapeutą Psychobiologii Subkomórkowej, po zakończeniu pierwszej części szkolenia mogą podejść do pierwszej części egzaminu.

MODUŁ II: FACYLITATOR PROCESÓW STANÓW SZCZYTOWYCH

Obejmuje procesy PeakStates Therapy: Cichy Umysł, Wewnętrzny Spokój, Światłość Mózgów oraz Optymalną Ścieżkę Życia oraz pokrywa ważne aspekty relacji z klientem i etyki, jak zasadę „opłaty za efekt”, która charakteryzuje terapeutów pracujących tą metodą. Po jej zakończeniu można dokończyć egzamin oraz proces certyfikacyjny, o którym piszę poniżej.

trening poprowadzi

Agata Szyplińska (psycholog, trener, terapeutka z 13-letnim doświadczeniem, superwizorka, członkini zespołu badawczego i kliniki ISPS) wraz z zespołem certyfikowanych terapeutek, biorących udział w szkoleniu dla trenerów ISPS: Marzena Defler i Danuta Czarny

Formularz zgłoszeniowy

Zapraszamy do kontaktu z prowadzącą, aby umówić się na indywidualne spotkanie, którego celem jest omówienie procedury kwalifikacji, a także charakteru treningu oraz udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania jego dotyczące.

Trening przygotowuje do egzaminu, po którym można zostać certyfikowanym terapeutą ISPS (Instytute for the Study of Peak States) i zostać członkiem międzynarodowej społeczności, mieć dostęp do superwizji, aktualizacji narzędzi pracy, cyklicznie organizowanych konferencji, rozwoju specjalizacji klinicznej (Asperger, Traumatic Brain Injury), wyszkolenia się na trenera lub członka zespołu badawczego ISPS. Wszystkie te ścieżki rozwoju nie mają dodatkowych opłat. Ze względów bezpieczeństwa, niektóre techniki Psychobiologii Subkomórkowej mogą być wykorzystywane wyłącznie przez licencjonowanych terapeutów Instytutu ISPS, dlatego tak dużym atutem jest podejście do certyfikacji. Do ukończenia tejże wymagane jest zaliczenie dodatkowych, dodatkowo płatnych modułów. Mogą być one zaliczone w wyniku posiadanych zaświadczeń i dyplomów lub można je zrealizować z rąk każdej autoryzowanej w tym zakresie instytucji lub osoby:

  • Diagnoza chorób i zaburzeń psychicznych,
  • Trening w tematyce kryzysu duchowego (zarys zjawiska, diagnoza i postępowanie),
  • oraz Diagnoza i zapobieganie ryzyku samobójstwa.

Po ukończeniu pierwszej części kursu można przystąpić do pierwszej części egzaminu certyfikacyjnego: teoretyczna i praktyczna (sesja z klientem), a egzaminatorem jest terapeuta z wieloletnim doświadczeniem. Zwykle potrzeba na to 2 lub 3 kilkugodzinne spotkania i kosztuje 240 euro. Po zaliczeniu tej części otrzymuje się tytuł Terapeuty Traumy. Można na tym zakończyć trening i po uzupełnieniu dodatkowych modułów (wymienionych powyżej), po podpisaniu dokumentów licencyjnych (roczna licencja to 360 zł), podaniu własnego opisu i zdjęcia na stronę ISPS oraz rozpoczęciu rocznego mentoringu (comiesięcznych spotkań superwizyjnych), pracować jako terapeuta ISPS, używając narzędzi z pierwszej części treningu. Dostają oni również dostęp do forum teraputów i odpowiadających tej części treningu materiałów dla terapeutów oraz i mogą się promować się jako terapeuci na stronie Instytutu.

Osoby, które wezmą udział w drugiej części treningu, po jej zakończeniu mogą podejść do drugiej, dużo krótszej i tylko teoretycznej części egzaminu (koszt 80 euro), po którym uzyskują dodatkowo tytuł Facylitatora Stanów Szczytowych (Peak States Therapist), po podpisaniu dokumentów licencyjnych dostają dostęp do dodatkowych materiałów potrzebnych do prowadzenia tych procesów oraz również rozpoczynają proces rocznego mentoringu.

Kontakt i informacje: agata@therapyfuente.com.