Fuente (po hiszpańsku „źródło”) powstała w wyniku mojej fascynacji możliwościami poprawy jakości ludzkiego życia i przekonania, że każda osoba posiada potencjał do funkcjonowania w harmonii ze sobą i otoczeniem, rozwijania percepcji i emocjonalności, tworzenia dobrych relacji, osiągania sukcesów, realizowania marzeń i do służenia dobru ludzi i planety.

Każdy posiada własne „źródło”, z którego może czerpać to, czego potrzebuje, aby żyć spełnionym życiem, wystarczy je odblokować, oczyścić to, co je zasłania, czy ogranicza.

Najpierw Inspiracji

Szukałam wszędzie gdzie mogłam: od tradycyjnych nurtów psychologii poprzez alternatywne podejścia do pracy z oddechem, umysłem, emocjami i ciałem, tradycje rozwoju duchowego, zwłaszcza w buddyzmie, kończąc na nowoczesnych i eklektycznych podejściach terapeutycznych. Obserwowałam, pytałam innych co dla nich działa, próbowałam na sobie, odrzucałam to, co nie działało, aż znalazłam to, co dało mi zaskakujące i trwałe efekty, zarówno w moim życiu jak i w sesjach dla innych osób. Zatem z tym podejściem związałam się na dobre albo raczej dopóki nie znajdę czegoś działającego lepiej. Od tego momentu upłynęło już 13 lat.

Zmieniałam

Moje życie, zawsze, gdy czułam, że czas to zrobić, trzy razy zaczynałam „od zera”, w zupełnie nowym miejscu, państwie, otoczeniu i języku. Stąd zmiana nazwy tej inicjatywy z polskiej na hiszpańską, bo od 9 lat mieszkam na wyspach szczęśliwych – na Gran Canarii, co było na listach moich marzeń od czasów nastoletnich. Kupiłam tu ziemię i zbudowałam dom, całe eko-gospodarstwo, o czym możesz poczytać w zakładce BLOG. Stąd też moją specjalizacją stało się wspieranie w małych i większych życiowych zmianach i wyzwaniach z nimi związanych. Towarzyszę, wspieram i uczę tej metody osoby, które chcą żyć lepiej poprzez uwolnienie się od schematów napięciowego reagowania na określone sytuacje, od szeroko pojętego stresu, symptomów psychosomatycznych, od ograniczających wzorców, negatywnych przekonań i emocji w realizacji celów, w pracy i w relacjach.

Etyka

Fuente realizuje wysokie standardy etyczne, bo opłata pobierana jest nie za czas, lecz za osiągnięcie efektów, sprawdzanych na dodatkowym spotkaniu i objętych wieczną (!) gwarancją. Ponadto podejście to charakteryzuje krótki czas realizacji celów postawionych w terapii, bez długoterminowych i zobowiązujących kontraktów.

O mnie

Nazywam się Agata Szyplińska. Jestem psychologiem (Uniwersytet Jagielloński), terapeutką z 20-letnim doświadczeniem, trenerką, superwizorką, mentorką, egzaminatorką i członkiem zespołu badawczego Institute for the Study of Peak States (ISPS). Ukończyłam Studium Treningu Grupowego w nurcie Gestaltu (2 lata), Akademię Mistrzów Treningu (roczny intensywny kurs dla trenerów), brałam udział w seminariach dla terapeutów ustawień systemowych prowadzonych przez Berta Hellingera, Gerharda Walpera, w treningach Unity Therapy i Deep Imaginery Totem Pole Process. Mam 43 lata. Moje życie wypełnia praca z ludźmi, natura, taniec, muzyka, nauka regeneratywnych i zrównoważonych rozwiązań, samowystarczalności i życia w harmoni z naturą oraz wolontariat na rzecz zwierząt.